Plures, dünya genelinde uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri vermektedir. Özel bir yere sahip olan ve uzun yıllardır kaliteli bir şekilde hizmet vermeyi sürdüren Plures Air, dünya genelinde ülkelerin iç hatları ve yurtdışı uçuşlarında uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetlerinde çalışmalarına devam etmekte.

Yakınlarını kaybeden ve cenazelerin uçakla taşınmasını isteyen kişiler Plures Air firmasının bu hizmetinden yararlanabilirler. Uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri alanında bilinmesi ve önceden planlanması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemler yurtiçi ve yurtdışı seferlerinde değişiklik göstermektedir.

Yurtdışı Cenaze Taşımacılığı

Eğer yurtdışından Türkiye'ye bir cenaze nakli yapmak istiyorsanız öncelikle çağrı merkezini arayarak Plures Air ile iletişime geçmelisiniz. Tersi durum için de aynı şey geçerlidir. Yurtdışından ülkeye uçak kargo ile taşınmak istenen nakillerde konsolosluk belgesinin yanında ölüm raporu da bulunmalıdır. Bu belgeler aynı zamanda ülkenin resmi diline çevrilmiş kopyalarıyla cenaze ile birlikte gönderilmelidir.

Tabut ile sevk edilecek gönderiler, çinko, metal ya da kurşundan yapılmış olan bir tabutta sevk edilmelidir. Eğer bu malzemelerden yapılmış bir tabut temin edilemiyorsa uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri için kullanılacak olan ahşap bir tabutun sızdırmalara karşı her türlü tedbirinin alınmış olması lazımdır.

Dünya Genelinde Cenaze Hava Kargo Hizmeti

Uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri ayrıca dünya genelinde ülkelerin iç hatlarında verilen bir hizmettir. Bunun için uçak kargo ile taşınacak olan cenazenin sağlam bir tabuta sahip olması gerekmektedir. Tabutun kapağı iyice sabitlenmeli, kırığı ve çatlağı olmamalıdır. Genel olarak uçaklarda tabutlar için tasarlanan özel bir yer olmadığı için cenaze planlanan uçuş saatinden yetkililere teslim edilmelidir. Uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri için rezervasyon anında cenaze için hem ölüm belgesi hem de defin raporu hazır bulundurulmalıdır. Tüm belgelerin sağlık bakanlığı mevzuatına uygun olarak yetkili bir sağlık kuruluşu tarafından düzenlenmiş olması şartı aranmaktadır.

Yukarıda anlatılan tüm bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde, uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri ile cenaze nakil işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tüm gereken kriterlere uymadığınız ve istenen belgeleri bulundurmadığınızda ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayrıca koşullar gidilecek ülkeye göre de değişiklik gösterebilir. Konu ile ilgili en güncel bilgileri Plures Air ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Dünyanın neresinde olursanız olun havalimanından havalimanına verilen uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri ile cenaze nakillerinizi hızlı, sorunsuz ve zamanında teslimini sağlayabilirsiniz. Bu alanda uzun yıllardan beridir hizmet veren Plures Air uzmanlaşmış ekibiyle gerekli olan her türlü durumda hizmetinize hazırdır. Tüm işlemleriniz büyük titizlikle, sorunsuz ve planlı bir şekilde, en uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. Uçak kargo cenaze taşımacılığı hizmetleri konusunda detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için Plures Air çağrı merkezini arayabilir veya internet üzerinden iletişime geçebilirsiniz.