Kargo uçak kiralama hizmeti ile Plures Havacılık; farklı sektör ve bölgelerde faaliyet gösteren binlerce kuruluşa hizmet veriyor. Vakıf, dernek ve yardım kuruluşları; gıda, giyim, inşaat sektörü; petrol ve otomotiv alanları gibi farklı alanlarda kargo uçak kiralama imkanı sunan Plures, müşteri taleplerini en hızlı ve en doğru şekilde yerine getirebilmek için sahip olduğu kadroya güç katarak çalışıyor.

Uçak kiralama hizmetleri, hava yolları faaliyetlerinde önemi gittikçe artan alanlardan biridir. Globalleşmenin etkisiyle, zaman ve hızın nitelik ve değer kazanması, kargo işlemlerinde de hava yollarının kullanılması gerekliliğine ortam hazırlamıştır. Hava yolları, kara ve deniz taşımacılığına oranla daha avantajlı olduğu gibi, farklı nitelikleri ile de diğer iki taşımacılık türünden ayrılmaktadır.

Kargo Uçak Kiralama Hizmetlerinin Avantajları

1. Yük kapasitesi yüksek olan taşımacılık işlemlerinde uçak kiralama sıklıkla yapılır.

2. Mal ya da ürünlerin acil olarak gönderilmesi gereken durumlarda, uçak kiralama, deniz ve kara taşımacılığına oranla büyük avantaj sağlar.

3. Hava kargo ile ürün ya da mallar çok daha güvenli şekilde taşınmış olur. Aynı biçimde taşınan ürün ya da malların hasar görme riski de minimum düzeye indirilmiş olur.

4. Uzun mesafeli uçak kiralama işlemlerinde, hava taşımacılığının maliyetleri çok daha uygundur.

Kargo Uçak Kiralama Hizmetinin Yaygın Kullanıldığı Alanlar

Kargo uçak kiralama ile birçok ürün, mal, madde ya da makine türü taşınabildiği gibi, hava kargo genellikle 3 tabana ayrılarak incelenebilmektedir.

özel-kargo-uçağı-kiralama-fiyatları

Tehlikeli Madde İçeren Ürünlerin Taşınması

Kargo uçaklar, kara ve deniz yolları ile yapılan taşımacılığa göre birçok noktada avantajlı olduğu gibi, bu iki taşımacılık türü aracılığı ile yapılması mümkün olmayan ya da oldukça zor olan madde, ürün ya da araçların taşımacılığını yapabilmektedir.

• Kimyasal içeriğe sahip olan malzemeler,

• Patlayıcı ya da yanıcı nitelik taşıyan ürünler ve gereçler,

• Radyoaktif madde içeren malzemeler,

• Patlama, yanma ya da zarar görme ihtimali yüksek olan araç ve motorlar

başta olmak üzere, zarar görme ya da zarar verme riski olan malzeme, madde ya da araçların taşınma işlemlerinde kargo uçak kiralama hizmeti sıklıkla kullanılır. Plures Air, tehlikeli madde içeren kargoların taşınması konusunda uzman bir şirket olduğu gibi, bu alanda gerekli alt yapıya ve personellere sahiptir.

Acil Kargo Taşımacılığı

Kargo uçaklar, acil taşımacılık durumlarında en etkin role sahip olmakla birlikte, en fazla tercih edilen taşımacılık kanalı durumundadır. Acil kargo taşımacılığı;

• Yedek parça tedariki,

• Petrol ve gaz dağıtımı,

• Hava yolu ya da gemicilik şirketlerinin ihtiyaçları

gibi tedarik aciliyeti olan durumlarda ön plana çıkar. Özel şirketler ya da kamu şirketleri yanı sıra kişisel hizmet alımları için de acil kargo taşımacılığı kullanılmaktadır. Hava taşımacılığında sunduğu hizmetler ile büyük bir başarı edinen Plures, acil uçak kiralama hizmetleri ile de hizmet vermekte ve birkaç saat içerisinde uçuşa hale gelen ekibi ile ihtiyaçlarınızı en kısa sürede karşılamaktadır.

plures-özel-kargo-uçak-kiralama-hizmetleri
Ağır Yük İçeren Kargolar

Ağır yük içeren gönderileriniz, deniz taşımacılığı ile yaygın olarak yapılmakla birlikte, hava yollarındaki gelişime endeksli olarak bu yönde kargo uçaklara doğru bir kayma olmuştur. Bu alanda kargo uçak kiralama hizmetlerinde artış olduğu gibi, aciliyet içeren gönderileriniz için hava taşımacılığı güvenli ve hızlı oluşu ile bu alandaki önemini arttırmıştır.

Ağır yük içeren kargolar genel hatları ile şöyledir:

• Sanayi sektöründe ait yedek parça, araç ve gereçler,

• Jeep, helikopter, çekici gibi araçların yedek parçaları ya da tüm parçaları,

• İnşaat malzemeleri,

• Büyük boyutlara sahip makineler ve borular,

• Gıda, giyim ya da elektronik sektörlerine ait çok sayıda ürün ya da mal

Plures Havacılık, kargo uçak kiralama faaliyetlerinde, hem hızlı uçak temini hem de kusursuz hizmeti ve ekonomik çözümleri ile en fazla tercih edilen hava yolları şirketleri arasında yer almaktadır.