Organ nakli taşımacılığı ile tedavisi mümkün olmayan hastalıklar sebebiyle işlevini yitirmiş derecede hasar gören organların yerine, donörden alınan sağlam organın konularak hastanın tedavi edilmesine denir. Donör canlı veya ölü olabilir. Canlı da olsa ölü de olsa alınan organın muhakkak dakikalar içerisinde soğumadan nakli yapılması ve ameliyatın gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin acil ve hızlı şekilde yapılması da jet ambulans uçaklarının yapacağı taşımacılıklarla gerçekleşir.

Organ nakli taşımacılığı kesinlikle tek bir hatayı dahi kabul etmemektedir. Aylardır belki de yıllardır organ bekleyen ya da ameliyat masasında yaşama tutunmak için tek çözümü bu organ olan bir hasta olabilir ve organ taşıma esnasında, yanlış taşıma koşullarından ya da dikkatsizlikten dolayı heba olabilir. Maalesef bunun geri dönüşü yoktur. Deneyimli bir ekiple çalışmak her konuda çok önemli olsa da sağlık sektöründe bu önem ikiye katlanmaktadır. Sadece dikkat etmekte yine yeterli olmamaktadır. Organın en hızlı ve güvenli bir şekilde alıcıya ulaştırılması gerekmektedir.

jet-uçak-organ-nakli-taşımacılığı

Plures Air ile Organ Nakli Taşımacılığı

Plures Air ailesi olarak profesyonel ekibimizle birlikte özel uçak kiralama, jet kiralama, hava kargo taşımacılığı ve hava ambulans hizmetleri gibi birçok hizmet vermekte olduğumuz gibi organ nakli hususunda da ihtiyacı olan her müşterimize en acil ve en güvenli şekilde yardım etmek için hazır beklemekteyiz.

Organ nakli ciddi bir iştir. Profesyonel kadromuzla işin ehemmiyetinin farkında olarak hem uçuş ekibimiz hem de sağlık ekibimiz ile birlikte sizden gelecek alarmla harekete geçer ve uçuşu koordine ederiz. Uçuşta önemli olan diğer nokta ise organ naklini gerçekleştirecek olan uçaklardır. Havayolu elbette hızlı bir ulaşım aracıdır. Yalnız hem amaca uygun konfigüre edilmiş olan hava ambulans araçları hem de daha hızlı olan uçaklar tercih sebebi olmalı ki hedefi yakalayabilelim. Plures Air olarak bizim filomuzda yer alan hava ambulans araçları, en teknolojik medikal ekipmanlarla donatılmış jet ambulanslardan oluşmaktadır. Jet hava ambulansları ismi üzerinde jet motorlara sahiptirler. Jet motoruna sahip olan uçaklar, diğer uçaklara göre daha yüksek irtifaya çıkabilmektedirler. Daha yükseğe çıkması demek ise basıncın artması ve sürtünme kuvvetinin azalması anlamına gelir. Sürtünme kuvveti ne kadar az olursa uçak o derecede hızlı gidecektir.

Sağlık sektöründeki en önemli faktörlerden ilki güvenlik ikinci ise hızdır. Organ naklinin en güvenli ve en hızlı şekilde gerçekleşmesini istiyor iseniz, Plures Air olarak kaliteli hizmet anlayışımız ile sizlerin yanınızdayız. Bizimle 7/24 irtibata geçebilir, uzman sağlık ve uçuş ekibimiz ile en güvenli hizmeti alırken, jet motorlu hava ambulanslarımız ile de en hızlı hizmeti alabilirsiniz.